KargacikBurgacik RuhunVarsa

Mahallelerimizin Delileri Nerede ?

Ben delilerimizi özledim. Neler oldu onlara ? Ne zaman gittiler? Ne zaman başlarına birşey geldi mahalledeki deli abilerimizin ablalarımızın.

Kendi bildiğimden dem vurayım, küçük şehirlerin hadi her mahallesinin olmasa da 3-4 mahalle ortalamasında 1 tane zararsız deli düşerdi.

Kimi kendi kendine kimi de sokaktaki kedi köpekle konuşur kavga ederdi. Ama her zaman sözlerinde yada davranışlarında bir hikmet var hissi olurdu insanda. İnsan akıl dediğimiz , belki de bütün çıkarların  kökeninde olan, kavramı belli bir oranda kaybedince ortaya çıkan insanın içinde hep daha saf daha temiz hislere hitap eder oluyordu sanırım.

Yeminle hepsini çok özledim. En son “Kenan Komutanımı” hatırlıyor dimağım. O da internet fenomeni olunca, zamandan azade olarak hep izlenebilir oluyor. Yoksa bilmiyorum hala sağ mıdır?

Mahalle delimizi hatırlıyorum. Biraz pejmürde kıyafetlerle gezen, gayet normal normal konuşup çok alakasız şeyler anlatan sadece ” Bayram anan nabıyo” şifresi söylendiğinde bir süre süren küfür seansına başlayan delimiz.

Sahi belki mahallelerimizi kaybettik ondan artık onlarda yoklar.

Eğer zamanın etkilerini artık sindiremeyen bir birey olmaya başlamadıysam, yada öyle bir birey olduysam da bu konuda ki hislerim gerçekse, mahallerimizi kaybetmemizin bedelini önce en korumasız olan delilerimiz ödedi. Ama bu fatura bize gelecek. Bunu da buraya yazayım.